Görme Duyunuzu Geli...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Duyuru! Hosting firmamızdan kaynaklanan sorun nedeniyle sitemiz 3 hafta önceki yedeğe çekilmiştir.

Görme Duyunuzu Geliştiren Basit Yöntemler

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
185 Görüntüleme
PudraSekeri
(@pudrasekeri)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı
 

goz sagligi icin dogal besinler vitamin yiyecekler goz sagligimiz icin yapilmasi gerekenler saglikli

Görüş doğal olarak nasıl gelişir?

Doğal olarak görüşünüzü geliştirmek için en iyi yol, gözlerinizi sağlıklı tutmak için gerekli olanı yapmaktır. Sağlıklı beslenme ve vitamin desteği, hem gözlerinizi hem de genel sağlığınızı korumak için önemlidir.

Vitaminler ve antioksidanlar

Bilimsel olarak kanıtlanmış, görüşü iyileştirdiği bilinen iki vitamin ve antioksidan şunlardır:

- Yetersiz A vitamini alımı: rodopsin pigmentinin üretimini etkileyerek, az ışıkta ve gece görüşü için gereken kaynakları da etkiler.
- Lutein

Lutein gözlerimize faydası nedir?

Doğal bir antioksidan olan lutein, retinada bulunan pigmentli hücrelerin fazla ışıktan korunduğu bir tabakada yüksek miktarda bulunur. Bilimsel araştırmalar, lutein desteğinin gözlerimizin görüşünü doğal olarak geliştirdiğini göstermektedir. Şanslıyız ki, ıspanak, karalahana ve pazı gibi sebzelerde doğal olarak bulunmaktadır.

Görüşün iyi olması için tüketilmesi gereken besinler:

Doğal yollarla görüşümüzü iyileştirmek için pek çok vitamin ve antioksidanı içeren yiyecekler tüketebiliriz. Bu yiyeceklere örnek verecek olursak:

- Havuç, karalahana, ıspanak, kabak ailesi (A vitamini ve lutein)
- Karaciğer (A vitamini), morina balığı karaciğeri yağı da dahil olmak üzere
- Pazı, kabak, brüksel lahanası (lutein)
- Tatlı patates ve tereyağı (A vitamini)

Göz egzersizlerinin görüş açısından faydası nedir? 

Çok sayıda göz egzersizi, görüşü doğal yollardan iyileştirmenin ve miyopluğun çözümü olarak önerilir. Bates Metodu, avuçlama, hareket ettirme ve görsel teknikler gibi yöntemler kullanarak göz küresinin şeklini yeniden şekillendirerek görüşün iyileşmesini hedefler. Yan Bao Jian Cao ise masaj ve akupunktur gibi tekniklerle göz yorgunluğunu hafifletmeyi önerir.

Ancak, bu egzersizlerin hiçbirisinin bilimsel olarak kanıtlanmış bir sonucu yoktur. Bazı sonuçlar plasebo etkisinden kaynaklanır. Görme terapisi, göz kayması, takip etme ve zorlanma gibi sorunlarla ilgilenen bir alan olmakla birlikte, görüş egzersizlerinin görme netliği üzerinde somut bir etkisi olduğuna dair sağlam bir delil yoktur.

Görüşümüzü profesyonel yardım almadan düzeltemeyiz ve görme problemleri için hızlı ve kolay bir çözüm yoktur. Ancak iyi beslenme alışkanlıkları yoluyla, doğal yollarla görüşümüze yardımcı olabiliriz. Her zaman olduğu gibi, lütfen doktorunuza danışın.

Bu konu 1 yıl önce tarafından Jasmine tarihinde düzenlendi
 
Gönderildi : 8 Mart 2023 19:54
Paylaş: