Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Duyuru! Hosting firmamızdan kaynaklanan sorun nedeniyle sitemiz 3 hafta önceki yedeğe çekilmiştir.

Dize Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
97 Görüntüleme
yunusmendin
(@yunusmendin)
Gönderiler: 344
Noble Member
Konu başlatıcı
 

Site Adı: Ortocell | Kök Hücre Tedavisi | Kök Hücre & Eklem Tedavisi

Site URL: [URL="https://www.ortocell.net/bilimsel-yayinlar/ameliyatsiz-diz-kireclenmesi-tedavisi-197"]www.ortocell.net/bilimsel-yayinlar/ameliyatsiz-diz-kireclenmesi-tedavisi-197[/URL]

Dize kök hücre tedavisi, diz kireçlenmesi gibi bazı eklem rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi, vücudun diğer bölgelerinden alınan kök hücrelerin diz eklemine enjekte edilerek hasarlı dokunun onarılmasını amaçlar. Tedavi süreci, öncelikle hasta değerlendirmesi ile başlar. Hasta, bir uzman doktor tarafından detaylı bir fizik muayene ve radyolojik görüntüleme ile değerlendirilir. Bu değerlendirme, dizdeki kıkırdak hasarının derecesini ve eklemdeki diğer yapıları belirlemeye yardımcı olur. Ayrıca, hastanın tıbbi geçmişi ve diğer sağlık durumu da göz önünde bulundurulur.

Diz kireçlenmesi tedavisi, hastanın kendi vücudundan elde edilen kök hücreler ile tedavi edilkmektedir. Bu nedenle, hastadan kemik iliği veya yağ dokusu gibi potansiyel kaynaklardan kök hücre alınabilir. Kemik iliği genellikle kalça veya sternumdan, yağ dokusu ise karın veya kalçadan alınabilir. Bu işlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Dize kök hücre tedavisi, henüz tam olarak standart bir tedavi yöntemi olmamakla birlikte, gelecekte diz kireçlenmesi tedavisinde önemli bir potansiyele sahip olduğu düşünülmektedir. Bu tedavi yöntemi, daha fazla araştırma ve klinik çalışma gerektirmektedir. Ayrıca, dize kök hücre tedavisini düşünen hastaların, potansiyel riskleri ve faydaları konusunda uzman bir doktorla detaylı bir şekilde görüşmeleri önemlidir. Daha fazla bilgiyi sizlerde ortocell.net sitesinden alabilirsiniz.

 
Gönderildi : 30 Temmuz 2023 12:11
Paylaş: