Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

ISO 13485 Belgelendirme

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
196 Görüntüleme
(@ispaniolle)
Gönderiler: 132
Reputable Member
Konu başlatıcı
 
ISO 13485 belgelendirmesi, tıbbi cihaz üreticileri için önemli bir kalite yönetim sistemi belgesidir. Bu belge, ISO tarafından yayınlanmış olan "Tıbbi Cihazlar - Kalite Yönetim Sistemleri - Gereklilikler" standardına uygunluğu doğrular.
 
ISO 13485 belgelendirmesi, tıbbi cihaz üreticilerinin kalite yönetim sistemlerini belgelendirerek, ürünlerinin üretim, tasarım ve dağıtım süreçlerinde kalite yönetimini sağlamalarına yardımcı olur. Bu belge, müşterilerin ve düzenleyici kurumların üreticinin kalite yönetim sistemine güvenmesini  sağlar ve üreticinin tıbbi cihaz üretimi konusundaki yükümlülüklerini yerine getirmesine yardımcı olur.
 

ISO 13485 belgelendirmesi, tıbbi cihaz üreticileri için zorunlu olmayabilir, ancak pek çok üretici tarafından tercih edilmektedir. ISO 13485 belgelendirmesi, üreticilerin rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olabilir ve ürünlerinin dünya çapındaki kabulünü artırabilir. ISO 13485 Tıbbi Cihaz Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme hizmeti için Medikal Kalite Danışmanlık firması ile güvenle iletişime geçebilirsiniz. Tıbbi cihaz belgelendirme hizmetleri sunan Medikal Kalite Danışmanlık ekibi ile iletişime geçmek için https://www.medikalkalite.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 
Gönderildi : 3 Mart 2023 19:39
Paylaş: