Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Duyuru! Hosting firmamızdan kaynaklanan sorun nedeniyle sitemiz 3 hafta önceki yedeğe çekilmiştir.

Menisküs Tedavisi Nedir?

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
78 Görüntüleme
yunusmendin
(@yunusmendin)
Gönderiler: 344
Noble Member
Konu başlatıcı
 

Site Adı: Ortocell | Kök Hücre Tedavisi | Menisküs Kök Hücre Tedavisi

Site URL: [URL="https://www.ortocell.net/bilimsel-yayinlar/meniskus-kok-hucre-tedavisi-130"]www.ortocell.net/bilimsel-yayinlar/meniskus-kok-hucre-tedavisi-130[/URL]

Menisküs, diz ekleminde bulunan ve eklem yüzeylerini kaplayan kıkırdak yapılar arasında yer alan C şeklindeki kıkırdak disklerdir. Menisküsler, diz ekleminin stabilitesini sağlama, şok emilimi, eklem yüzeylerini koruma gibi önemli görevleri yerine getirirler. Ancak bazen travma, yaşlanma veya diğer etkenler nedeniyle menisküslerde yırtılmalar meydana gelebilir. Menisküs yırtılmaları, diz ağrısı, şişlik, kilitlenme hissi gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Menisküs tedavisi, yırtığın tipine, boyutuna, hastanın yaşına, aktivite seviyesine ve genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Bu tedaviler ile sizlerde menisküs sorunundan kurtulabilir ve daha sağlıklı bir hayata devam edebilirsiniz.

Bu tedaviler arasında en çok tercih edilenlerden biriside menüsküs kök hücre tedavisi yöntemidir. Menisküs için dize kök hücre tedavisinin menisküs yırtıklarını başarılı şekilde tedavi ettiği, onardığı bilinmektedir. Böylece diz ekleminin fonksiyon, hareket ve işlevselliğini artırdığı görüşmüştür. Ortocell tarafından hastalarına sunulan tedavi süreçlerinde hastaların daha sağlıklı bir yaşama sahip olması amaçlanmaktadır. Sizlerde süreç hakkında bilgi almak için ortocell.net/bilimsel-yayinlar/meniskus-kok-hucre-tedavisi-130 adresini ziyaret edebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

 
Gönderildi : 19 Ağustos 2023 23:31
Paylaş: