Günlük Hayatımızda ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Günlük Hayatımızda Kullanabilecek Yapay Zeka Ürünleri

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
271 Görüntüleme
GaLaXY
(@galaxy)
Gönderiler: 33
Üye
Konu başlatıcı
 

Gelecekte hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırabilecek yapay zekâ ürünlerinden bahsederken, şu anda elimizde olanlarla da hayatımızı daha konforlu hale getirebiliriz. Bu içerikte, sunum veya pazarlama videoları oluşturabilen çeşitli algoritmaların kullanım örneklerini inceleyeceğiz ve size anahtar kelimeler sunacağız, böylece hayatınızda kullanabileceğiniz yapay zekâ ürünlerini keşfetmenize yardımcı olabiliriz.

  ai finance e1515743724830

Lumen5

şirketlerin belirledikleri anahtar kelimelerle özelleştirilmiş pazarlama videoları oluşturmayı amaçlıyor. Algoritma, size en uygun film unsurlarını sunarak belirlediğiniz görüntüleri kullanarak reklam filminizi oluşturuyor. Ürünün en iyi yanı, birçok stok görsel ve video içermesi ve beğenmediğiniz kısımları kolayca ve ücretsiz olarak değiştirebilmenizdir.

Beautiful.ai

iş yerinde veya okulda hazırlanan sunumlar için uygun görünümü seçmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Google ve Microsoft taslakları yeterli gelmediğinde, Slidesgo gibi farklı sitelere başvurmak gerekiyor. Ancak oradaki sunumlar bir süre sonra standartlaşıyor veya ücretli hale geliyor, bu nedenle uygun taslak bulmak zaman alabiliyor.

Beautiful.ai, bu sorunu ortadan kaldırmak için yapay zeka algoritması kullanıyor ve iş veya okul için özelleştirilmiş sunum taslakları hazırlıyor. Böylece özgün, renkli ve etkileyici sunumlar oluşturmak çok daha kolay hale geliyor.

Copy.ai

Bir diğer uzun ve zorlu görev, saatler süren içerik üretmektir ve yapay zeka bu konuda da çözümler sunmaktadır. Copy.ai, istediğiniz konu hakkında birkaç detay vermeniz yeterli olduğunda, geri kalan yazıyı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Instagram gönderileri için açıklama yazmanıza da yardımcı olan Copy.ai, blog fikirleri, ürün açıklamaları, Facebook içeriği gibi alanlarda da kullanılabilir. Bu sayede uzun süre düşünmeye gerek kalmadan hızlı bir şekilde içerik oluşturabilirsiniz. Copy.ai hizmetini kullanmak için, ürünün internet sitesine kaydolmanız ve içerikle ilgili bazı detayları belirtmeniz yeterlidir. Sonrasında Copy.ai'ye bırakın ve sonucu izleyin!

MyHeritage

Biraz eski zamanlara ve büyüklerimize doğru yolculuk yapalım. MyHeritage, büyük büyük ebeveynlerinizle tanışma fırsatı sunar. Sisteme yüklediğiniz eski siyah beyaz fotoğraflar, algoritma sayesinde animasyona dönüştürülebilir. Bu sayede hem korkutucu hem de güzel içerikler ortaya çıkabilir. Vefat etmiş bir akrabanızın animasyonunu izlerken ürkme ihtimaliniz olabilir, ancak aynı zamanda ona karşı duyduğunuz özlemden dolayı duygusal anlar yaşayabilirsiniz. Büyüklerinizin fotoğraflarını canlandırmak istiyorsanız, MyHeritage internet sitesine kaydolabilir ve istediğiniz fotoğrafı yükleyebilirsiniz.

Pfpmaker

Sosyal medya platformlarında, özellikle LinkedIn gibi resmi alanlarda uygun profil fotoğrafını seçmek oldukça zorlayıcı bir süreç olabilir. Profil fotoğrafı seçmek için harcanan zaman, işlerinizi aksatabilir. Pfpmaker, size özel tasarlanmış fotoğrafları ile bu zaman kaybını ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Pfpmaker, sizin için bir fotoğraf düzenleyerek seçtiğiniz platforma uygun hale getiriyor. Hatta bir fotoğraf yerine birkaç farklı profil fotoğrafı oluşturarak, tercihlerinize göre küçük değişiklikler yapmanıza olanak tanıyor.

Bu yazıda, sadece beş yapay zeka ürününden bahsedebildik, ancak internette keşfedilmeyi bekleyen binlerce algoritma bulunuyor. Bu algoritmaların keşfedilmesi ve geliştirilmesi ile, ileride belki hiçbir şey yapmamıza gerek kalmayacak. Tüm işlerimizi yapay zeka sayesinde hızlıca halledebileceğiz ve hayatın tadını çıkarmaya devam edeceğiz.

Bu konu 1 yıl önce tarafından GaLaXY tarihinde düzenlendi
Bu konu 1 yıl önce tarafından Jasmine tarihinde düzenlendi
 
Gönderildi : 30 Ocak 2023 17:48
Paylaş: