Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Yapay Zeka Bu Atağı İle İnsanları Geride Bıraktı!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
193 Görüntüleme
Jasmine
(@jasmine)
Gönderiler: 38
Yönetici Admin
Konu başlatıcı
 

JlF1bI

Yapay zekanın desteklediği OpenAI'nin sohbet robotunun yeni versiyonu olan ChatGPT, kodlama yapabilen, diller arası çeviri yapabilen sorulara cevap veren yeteneği ile görenleri ve duyanları şaşırttı.

YAPAY ZEKA NİYET MEKTUBU YAZIMINDA EN İYİSİ OLDU

Nolan, "Hayattaki en sıkıcı görevlerden biri olan iş başvurusunda yapay zekanın kullanışlı olup olmadığını görmek istedim"dedi ve ChatGPT'nin temelini oluşumunu ve  sonucunun neye nasıl yansıdığını da test etmiş oldu. İş alanında öngörülen sahte deneyim verilerini sisteme giren Nolan ortaya çıkarttığı niyet mektuplarındaki düşünceyi anlamak için üst mertebelere gönderimini sağladı. yapay zekanın yazdığı niyet mektuplarındaki düşüncelerin gerçek insan tarafından yazıldığının görüşünde bulundu.

JlFeob

Gerçek insan tarafından yazıldığını düşünüyoruz!!!

Birleşik Krallık'taki işe alım şirketi Reed'de uzman olarak görev yapan Chris Willsher, "Muhtemelen bunun gerçek bir aday tarafından yazıldığını düşünürüz ve ardından görüşme yaparız" dedi.

Ancak her şey iyi gibi gözükse de mükemmel değildi. Çünkü Willsher devamında"Mektubun yapısı iyi, Ancak başvurdukları şirketle ilgili bazı ayrıntılardan yoksun." İfadelerini kullandı.

Yazılım şirketi Jobber'de "yetenek avcısı" olan Stephanie Petry ise ChatGPT'nin muhasebeci pozisyonu için gerçekleştirdiği başvurunun beklenmedik derecede iyi olduğunu belirtti.  Petry, "Hakkında daha iyi bir fikir edinebilmek için adayı muhtemelen bir sonraki tura gönderirim" açıklamalarında bulundu.

Ancak Petry, sosyal medya asistanlığı için yazılan bir diğer niyet mektubunu o kadar beğenmedi. "Yazım tarzı, o roldeki birinden bekleyeceğim gibi değil"diyen Petry, "Tonları çok resmi ve tatsız, daha fazla yaratıcılık ve karakter göstermelerini beklerdim." dedi.

Hem Willsher hem de Petry mektupların kişilikten ve şirketlerle ilgili araştırmalardan yoksun olduğunu söyledi.

Petry ise "Karakterden yoksunlar ve kişiyi biraz daha yakından tanımak isteyeceğim kadar resmi ve profesyonel görünüyorlar" dedi.

 

Bu konu 1 yıl önce 2 defa tarafından Jasmine tarihinde düzenlendi
 
Gönderildi : 13 Ocak 2023 00:00
Paylaş: