Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Yapay Zeka Gelecekte Düşüncelerimizle Yazmamızı Sağlayacak

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
165 Görüntüleme
Jasmine
(@jasmine)
Gönderiler: 38
Yönetici Admin
Konu başlatıcı
 

 

  1 FkcfJZ5faBpMts7Ypj6lPQ

 

Teknolojik arayüzler yakında yeteneklerimizin çoğunu geliştirmemize izin verecek. Halihazırda yapay zeka aracılığı ile bilgisayar başında çok fazla enerji harcamadan yalnızca düşünme gücü ile yazı yazıp düşüncelerini belirten insanlar normal yaşantıda alenen varlıkları ortada. 

Gelecekte insanlar sadece düşünerek yazı yazabilecek düzeyde olacak. Beraberinde de Arthur C. Clarke'ın sözü olan '' sihir sadece henüz anlamadığımız bir bilimdir'' düşüncesi akla geliyor. Yapay zeka mümkün olmayan konuları da ele alıp çözebileceğini şimdiden gözler önüne seriyor.

Beyin nasıl sadece düşünerek yazı yazacak?

İnsan beyni bir bilgisayar beyni gibidir. Beyinden gelen sinyaller ile tüm işlev gerçekleşir. Görme, duyma, konuşabilme, hareket edebilme, duygudurum değişimleri vb. işlevler beyin sinyalleri aracılığı ile gerçekleşip bir döngü halini alır. 

Embriyolardan elde edilen mini beyinler  de bu şekilde işlevini sürdürmeye hazırlanıyor. halihazırda sağlık alanında kullanılmaya başlanmış durumda. Mini beyinlerin fonksiyon ve organizmalarını geliştirmek adına geliştirilmiş olan laboratuvar imkanlarını da göz önünde bulundurmakta fayda var. Beyindeki manyetik aktarımını farklı ekipmanlar sayesinde görüntülemiş ve araştırmalarının neticesini oldukça açık bir şekilde göz önüne sermişlerdir.

İnsan kafatasında elektomanyetik sayesinde sezebiliyor, görebiliyor, duyabiliyor ve konuşabiliyor bu sayede düşünerek yazabilmenin önü açılmış oluyor.

 

 

 

Bu konu 1 yıl önce 2 defa tarafından Jasmine tarihinde düzenlendi
 
Gönderildi : 12 Ocak 2023 01:13
Paylaş: