Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

LoB Nedir? Kullanım Alanları vr Faaliyetleri Nelerdir?

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
111 Görüntüleme
GaLaXY
(@galaxy)
Gönderiler: 33
Üye
Konu başlatıcı
 

 

Colleagues giving a fist bump

LoB (İş Kolu), bir donanım veya organizasyonun temel amacını kullanmak ifade eden bir terimdir. Bu terim, tüketicinin hangi tüketim faaliyetini gösterdiğini, hangi tür ürün veya hizmetlerin tüketildiğini ve ana iş faaliyetini ifade etmek için kullanılır. LoB, yatırım iş stratejilerini ve operasyonlarını şekillendiren anahtar amacın amacını gerçekleştirmek.

LoB terimi, genellikle iş hayatını barındırma, stratejistler ve organizasyonun diğer üyeleri arasında kullanılır. İşletmelerin farklı bölümleri veya departmanları, kendi tasarladıkları LoB'lara sahip olabilirler. Her bir LoB, kendi özel hedefi, iş yönetimi ve performans yönetimi ile yönetenler.

LoB terimleri, çeşitli sunucular ve alanlar kullanılabilir. İşte LoB operasyonları kullanılan bazı alanlar:

  1. Perakende: Perakende işletmeleri, satışını gerçekleştirme ve müşteri hizmetleri sunan LoB'una sahiptir.

  2. Finans ve Bankacılık: Bankalar ve finans kuruluşları, müşteri hesapları yönetimi, kredi verme ve yatırım gibi finansal hizmetler LoB'larını oluştururlar.

  3. Üretim ve Endüstri: Üretim işletmeleri, ürün tasarımı, üretim süreçleri ve kalite kontrol gibi alanlarda LoB'lara sahiptir.

  4. Sağlık ve Tıp: Hastaneler ve sağlık hizmetleri, hastane yönetimi, hasta bakımı, tıbbi teşhis ve tedavi gibi sağlık hizmetleri LoB'larını yönetirler.

  5. Eğitim: Eğitim kurumları, öğrenci yönetimi, eğitim programları ve pedagojik amaçlar gibi alanlarda LoB'lara sahiptir.

  6. Bilişim Teknolojileri (BT): Teknoloji şirketi, yazılım geliştirme, ağ yönetimi, siber güvenlik gibi BT hizmetleri LoB'larını oluştururlar.

  7. Gıda ve Restoran: Restoranlar ve gıda işletmeleri, yemek hazırlama, servis ve müşteri hizmetleri gibi LoB'lara sahiptir.

  8. Taşımacılık ve Lojistik: Taşımacılık ve lojistik lojistiği, mal ve hizmet taşımacılığı, envanter yönetimi ve lojistik operasyonlar gibi LoB'larını yönetirler.

LoB terimi, yatırım temel faaliyet alanlarını belirlemek ve kullanmak için kullanılan bir araçtır. Her bir LoB, genel genel stratejisinin bir parçası olarak çalışır ve organizasyonun yaygınlaşmasına ulaşmada önemli bir rol oynar.

 
Gönderildi : 17 Ağustos 2023 20:13
Paylaş: