Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Microsoft ile OpenAI Ortaklıklarını Büyütüyor

2 Gönderiler
2 Üyeler
0 Reactions
323 Görüntüleme
xCoDex
(@xcodex)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı
 

Microsoft ile OpenAI Ortaklıklarını Büyütüyor

ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI ve Microsoft'un, ortaklıklarını genişlettikleri Pazartesi günü duyuruldu.

Şirketten yapılan açıklamada Microsoft'un, 2019 ve 2021'de yapılan önceki yatırımlara ek olarak şirkete çok yıllı, milyarlarca dolarlık bir yatırım yaptığı belirtildi.

Yatırım, OpenAI'nin "bağımsız araştırmalarını sürdürmesine ve giderek daha güvenli, kullanışlı ve güçlü olan yapay zekayı geliştirmesine" olanak tanıyacak.

OpenAI, şirketlerin tüm modellerini eğitmek için kullandığı Azure tarafından desteklenen birden fazla süper bilgisayar sistemi oluşturmak için zaten birlikte çalıştıklarını açıkladı. Microsoft'un, OpenAI'nin bağımsız araştırmalarını hızlandırmak için bu sistemlere yaptığı yatırımı artıracağını ve Azure'un araştırma, API ve ürünlerindeki tüm OpenAI iş yükleri için özel bulut sağlayıcısı olmaya devam edeceği belirtiliyor.

Buna ek olarak yapay zeka firması, işletmelerin ve geliştiricilerin GPT, DALL-E ve Codex'in üzerine inşa etmelerini sağlamak için teknolojisini dağıtmak üzere Microsoft ile ortaklık kurarken şirketler, OpenAI'nin teknolojisini GitHub Copilot ve Microsoft Designer gibi uygulamalara yerleştirmek için de çalıştı.

 
Gönderildi : 23 Ocak 2023 23:04
Konu Etiketleri
Jonathan
(@jonathan)
Gönderiler: 1
Yeni Üye
 

Güzel şeyler olacak gibi ? 

 
Gönderildi : 25 Ocak 2023 21:00
Paylaş: