Sıvı Soğutmalı Play...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Sıvı Soğutmalı PlayStation 5 Pro Geliyor!

2 Gönderiler
2 Üyeler
2 Reactions
296 Görüntüleme
Sultan Sevim
(@sultan-sevim)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı
 

Son bir süredir, birçok kişi Sony'den PlayStation 5 Slim modelini beklerken, şirketin sıvı soğutma sistemine sahip PlayStation 5 Pro üzerinde çalıştığı söyleniyor.

 

Sony'nin, yeni bir PlayStation 5 modeli üzerinde çalıştığına dair söylentiler bir süredir dolaşıyor. Sony, PlayStation 5'in piyasaya sürülmesinden 2 yıldan uzun bir süre geçmesine rağmen, geçmişte olduğu gibi yeni bir varyantın piyasaya sürülmesi gerektiğine inanıyor. Bu nedenle, PlayStation 5 Pro'nun piyasaya sürülmesi yakın olabilir.

Kaynaklara göre, Japon teknoloji devi, PlayStation 5 Pro'yu bu yılın ilk yarısında piyasaya sürmeyi planlıyor. Şu anda, şirket PlayStation 5 Pro konsolu için herhangi bir resmi açıklama yapmamış olsa da, yakın kaynaklar cihazın Nisan 2023'te piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Başka bir deyişle, PlayStation 5 Pro, orijinal varyantın 2020'nin sonunda piyasaya sürülmesinden yaklaşık olarak iki buçuk yıl içinde tanıtılacak.


 

Sıvı Soğutmalı PlayStation 5 Pro, 2023 Nisan Ayında Çıkabilir

 

Kaynaklar, Sony'nin bir sonraki oyun konsolu için daha ince bir model olan PlayStation 5 Slim yerine daha üst düzey bir model olan PlayStation 5 Pro üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Bu konsolun yükseltilmiş teknik özellikler sayesinde daha iyi performans sunması bekleniyor. Bu, AMD'den yeni bir APU ve tasarımda küçük değişiklikler gibi özelliklerle gerçekleşebilir.

Ayrıca, kaynaklar Sony'nin PlayStation 5 Pro'da sıvı soğutma teknolojisine odaklandığını da iddia ediyor. Bu, konsolun termal yönetim sisteminde önemli bir değişiklik anlamına gelir. Bu nedenle, PlayStation 5 Pro'nun orijinal PlayStation 5 modelinde bulunan sıvı metal bileşimine sahip olmak yerine sıvı soğutmalı bir şekilde gelebileceği düşünülüyor. Sony'nin bu soğutma teknolojisindeki değişiklikleri, PlayStation 5'in soğutmasının arızalanması ve sıvı metal sızıntısıyla ilgili son tartışmalar sonrasında geldiği ileri sürülüyor.

Bu konu 1 yıl önce 2 defa tarafından 99ibrahim99 tarihinde düzenlendi
 
Gönderildi : 28 Ocak 2023 13:53
xCoDex reacted
Konu Etiketleri
xCoDex
(@xcodex)
Gönderiler: 12
Eminent Member
 

Böyle bir soğutma işlemi lazımdı buna. Bilgisayarla yarışır hale geldi bunun hızı ?

 
Gönderildi : 28 Ocak 2023 14:33
Paylaş: