Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Dünya'da İlk! Yapay Zeka İş Görüşmesine Çağrıldı!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
159 Görüntüleme
Jasmine
(@jasmine)
Gönderiler: 38
Yönetici Admin
Konu başlatıcı
 

Jl4cTo

Yapay zeka gün geçtikçe gelişiyor. Buna yönelik yapay zeka duygu durum ile niyet mektupları dahi yazacak hale gelmiş durumda.

Günümüz yaşantısında yapay zeka gittikçe ilerliyor ve akıllanıyor. Son yıllarda geliştirilen teknoloji ile yazmış olduğu niyet mektubu ile birlikte iş görüşmesine çağrıldı. OpenAI’nin yapay zeka sohbet robotunun yeni bir segmenti olan ChatGPT, geçtiğimiz zamanlarda interneti fazlasıyla hareketlendirdi. Etkileyici bilgi birikimi ve kullanımı oldukça kolay şekili nedeniyle kullanıcılar tarafından önemsenen insanlar haberlerde ve kod yazımında hatta üniversite makaleleri yazmak için chatbot’u kullanır durumda..

ChatGPT’ye bazı tüzel iş tanımları ve uydurma deneyimi hakkında birkaç kısa cümle veren kullanıcı deneyimlediklerini anlattı: “Yapay zekanın hazırladığı içerikleri işe alma müdürlerine gönderdim. Biri bir sosyal medya asistanı, diğeri bir satın alma memuru olarak başvurduğum işlerden olumlu dönüşler aldım. Yazının gerçek biri tarafından yazılmış gibi olduğunu söylediler”.

Dünyada Birleşik Krallık’taki işe alma şirketi Reed’de işe alım uzmanı olan Chris Willsher, “Muhtemelen bunun gerçek bir aday tarafından yazıldığını düşünürüz ve ardından bir tarama görüşmesi yaparız” dedi. “Mektubun yapısı iyi,” diye ekledi. “Ancak başvurdukları şirketle ilgili bazı ayrıntılardan yoksun.” Buna rağmen başarılı bir mektup yazan ChatGPT tekrar gündeme oturdu.

 

Bu konu 1 yıl önce 2 defa tarafından Jasmine tarihinde düzenlendi
 
Gönderildi : 13 Ocak 2023 01:21
Paylaş: