Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Google TensorFlow Açık Kaynak Kodlu Yapay Zeka Makine Öğrenimi

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
248 Görüntüleme
xCoDex
(@xcodex)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı
 

Google TensorFlow Açık Kaynak Kodlu Yapay Zeka Makine Öğrenimi

Google, yapay zeka alanında önde gelen şirketlerden biridir ve pek çok farklı alanda yapay zeka teknolojileri geliştirmektedir. Google'ın yapay zeka alanındaki çalışmaları arasında görüntü ve dil işleme, otomatik çeviri, konuşma tanıma, makine öğrenimi, derin öğrenme ve robotik gibi birçok alanda projeler bulunmaktadır.

Google, yapay zeka konusunda geliştirdiği öğrenme algoritmaları, doğal dil işleme teknikleri ve görüntü tanıma sistemleriyle, arama motoru, sesli asistanı, e-posta hizmeti, çeviri uygulaması gibi ürünlerinde ve hizmetlerinde yapay zeka teknolojilerinden yararlanmaktadır.

Ayrıca Google, "TensorFlow" adlı açık kaynak kodlu bir yapay zeka çerçevesi geliştirmiştir. TensorFlow, makine öğrenimi ve derin öğrenme modelleri oluşturmak, eğitmek ve kullanmak için kullanılan bir yazılım kitaplığıdır. TensorFlow, araştırmacılar ve geliştiriciler tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır ve birçok büyük ölçekli yapay zeka projelerinde kullanılmaktadır.

Sonuç olarak, Google, yapay zeka alanındaki çalışmalarıyla teknolojik inovasyonlarına devam etmekte ve dünya genelinde pek çok insana ulaşan ürün ve hizmetlerinde yapay zeka teknolojilerinden yararlanmaktadır.

 
Gönderildi : 16 Şubat 2023 18:31
Konu Etiketleri
Paylaş: