Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Yapay Zeka Corona Virüsü Teşhis Ediyor!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
162 Görüntüleme
Jasmine
(@jasmine)
Gönderiler: 38
Yönetici Admin
Konu başlatıcı
 

 

Jl4fC6

Alibaba, özellikle yapay zeka teknolojileriyle gündeme gelen dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biridir. Şirket, son zamanlarda Corona virüsünü tespit etmek için geliştirdiği yapay zeka sistemi ile sık sık teknoloji haberlerinde yer almaktadır. İddialarına göre, bu yeni yapay zeka sistemi sayesinde virüs, kısa sürede tam doğrulukla tespit edilebilmektedir.

Çin merkezli Alibaba, Corona virüs salgınının en yoğun yaşandığı ülkede faaliyet göstermektedir ve bu nedenle virüsü teşhis etmek için harekete geçmiştir. Şirket, geliştirdiği yapay zeka sistemi sayesinde virüsü 20 saniye içinde tespit edebilmektedir. Normal şartlarda doktorların bu virüsü teşhis etmek için yaklaşık 300 görüntüyü incelemesi gerekmektedir. Ancak yapay zeka sistemi, tüm bu süreci hızlı bir şekilde tamamlayarak %96 doğruluk payı ile Corona virüs hastalığını teşhis edebilmektedir.

Bu sistem için yapay zeka, 5 binden fazla Corona virüs vakası ile eğitilmiştir ve pek çok Çinli hastanede test edilmiştir. Test sonuçları oldukça olumlu olmuştur ve şu anda bu sistem, Çin'deki 100'den fazla sağlık kurumunda kullanılmaktadır.

 

Bu konu 1 yıl önce 3 defa tarafından Jasmine tarihinde düzenlendi
 
Gönderildi : 13 Ocak 2023 01:38
Paylaş: