Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

ChatGPT, Tıp Lisans Sınavını Başarıyla Geçerek Yine Adından Söz Ettirdi.

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
205 Görüntüleme
Sultan Sevim
(@sultan-sevim)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı
 

Yapay zeka, sadece tıp değil aynı zamanda hukuk lisans sınavlarını da başarıyla tamamlayarak gelişimine devam etti.

 

 

2022 yılında teknoloji dünyasında en çok konuşulan yeniliklerden biri ChatGPT oldu. Yapay zeka temelli bir sohbet botu olan ChatGPT, hikaye yazma ve karmaşık algoritmalar oluşturma gibi birçok alanda kendini başarılı bir şekilde kanıtladı. ABD'deki bir profesör, ChatGPT'yi ABD Tıbbi Lisans Sınavı ve baro sınavına sokarak yapay zekanın başarısını test etti. ChatGPT, bu sınavlarda yeterli notları alarak hem tıp hem de hukuk alanında lisans almaya hak kazandı.

Profesör Christian Terwiesch, ChatGPT'yi test ederek yapay zekanın özellikle temel işlem analizi sorularında oldukça yüksek performans gösterdiğini belirledi. ChatGPT, sadece soruları doğru cevaplamakla kalmadı, aynı zamanda neden bir cevabın doğru olduğu hakkında detaylı açıklamalar yapabildi.

 

 

Yapılan analizler sonucunda, ChatGPT'nin hukuk veya tıp alanındaki lisans sınavlarına girdiğinde B ile B- arasında bir not alabileceği saptandı. Bu not, 0-100 arasındaki notlandırmaya göre 80 ila 90 arasına denk geliyor.

Elde edilen sonuçlar, ChatGPT'nin lisans ve yüksek lisans düzeyinde kullanılabilecek bir kopya çekme aracı olabileceğine işaret ediyor.

Bu konu 1 yıl önce tarafından Jasmine tarihinde düzenlendi
 
Gönderildi : 28 Ocak 2023 13:30
Konu Etiketleri
Paylaş: