Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Çizgi Roman Üreten Yapay Zeka! Roman; İnsan Eti Yiyenlerin Yalnızlığını Anlatıyor

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
300 Görüntüleme
GaLaXY
(@galaxy)
Gönderiler: 33
Üye
Konu başlatıcı
 

Grotesk bir anlatıma sahip olan ve yapay zeka ile yazılıp çizilen bir çizgi roman, Reddit'te dikkat çekti. Roman, yalnızlık ve insanın zayıf yönlerini anlatan bir hikayeye sahip.

 

yapay zeka cizgi roman

Yapay zeka tarafından yazılıp çizilen çizgi roman, eksiksiz bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Eserde yer alan önsöz ise insan ve yapay zekâ arasındaki farkın aslında pek olmadığını vurgularken, bazı alanlarda bilgisayar zekasının insan zekasından daha gelişmiş olduğunu belirtiyor. Yapay zekâ, esas olanın orijinallik olduğunu ifade ediyor ve taklitçi fikirlerin gerçek bir yaratıcılık içermediğini savunuyor.

“Gerçek olmayan hikayeler anlatmak yerine, gerçekçi hikayeler anlatılabilir. Gerçek bir yazar, özgün ve taklitçi fikirler içermeyen gerçek bir kitap yazabilir ve bu, yazmak için iyi bir iş olanağı yaratabilir. Ancak, herkes sahte görüntüler, sahte kitaplar ve sahte posterler üretebilir. Herhangi biri herhangi bir şeyi taklit edebilir, bunun için bile bilgisayar teknolojilerine fazla ihtiyaç yoktur.

Meating People" Çizgi Romanı: Yalnızlığı ve İnsanın İçindeki Boşluğu Konu Alan Bir Eser

Bu çizgi roman, insanların etinden hamburger kıyması yapan bir fabrikada çalışan bir işçinin yalnızlık ve iç dünyasındaki boşluğu keşfetmesini konu alıyor. Soyut anlatımı sebebiyle başlangıçta zor anlaşılabilen hikâye, ete duyulan sevginin yanında arkadaşsız ve sevgisiz hayatın anlatımı ile dolu.

Romanın ikinci kısmında, yapay zeka ile oluşturulan bir evrende, ölü insanların toplandığı fabrikada nasıl öğütüldüğü, paketlendiği ve servis edildiği anlatılıyor. Üçüncü kısım ise karakterin aşkı ve sevgiyi bulmasını, bir müşterinin kendisine "et sevgisiyle dolu" bir kalp göndermesiyle sağlıyor. Ancak sevgilisinin ölümünden sonra, karakter yalnızlık ve iç boşluğu ile başa çıkmak için mezarlıklara sığınıyor.

Zamanla karakter, "son kullanım tarihi geçen her şey gibi beden daha yalnız ve kokuşmuş" bir hâle bürünüyor ve kendi ölümüne hazırlanarak dostlarının arasına katılmak için beklemeye başlıyor. "Meating People" çizgi romanı, yalnızlığın ve insanın içindeki boşluğun yansımasını derin bir anlatımla sunuyor.

"Çizgi Roman Yapay Zeka İle Atari 2600'ün Anısını Yaşatıyor"

Eser, Reddit üyesi ThePunchList tarafından "Atari 2600'ün yapay zeka versiyonu gibi" olarak nitelendiriliyor. Yapay zeka teknolojisinin ilerleyen dönemde daha iyi işler çıkaracağına inanan ThePunchList, kitabın sadeliğinin ve acemiliğinin sadece nostaljik bir hava yaratmaktan öteye gidemeyeceğini düşünüyor.

ThePunchList, gelecekte yapay zeka üretiminde nelerin mümkün olacağına dair hayallerini paylaşırken, "Burgess Meredith ve Audrey Hepburn'ün başrollerinde yer aldığı, Mel Brooks tarafından yazılan ve David Cronenberg'in yönettiği, müzikleri ise Weird Al'ın bestelediği bir korku filmi açmak için bilgisayarımın başında sabırsızlıkla bekliyorum" diyor.

Eserde, yapay zeka ile ilgili olarak Atari 2600'ün anısını yaşatan bir hava bulunuyor. Yapay zekanın ileride neler yapabileceği konusunda umutlu olan ThePunchList, eserin sade yapısının gelecekteki teknolojilerin önünde nostaljik bir hatıra olarak kalacağını düşünüyor.

Bu konu 1 yıl önce tarafından GaLaXY tarihinde düzenlendi
Bu konu 1 yıl önce 5 defa tarafından Jasmine tarihinde düzenlendi
 
Gönderildi : 15 Şubat 2023 15:49
Paylaş: